Nodoma formulēšana. III daļa

DRAUGI RAKSTA

Ja Tu neizdari izvēli, to Tavā vietā izdarīs kāds cits. Ja nav sava kursa, Tu peldi straumē, kuru nes kāda plūsma. Ja Tev nav sava mērķa, Tu realizē kāda cita mērķi.

To esmu savā dzīvē izjutusi, kad dzīvoju autopilotā. To arī novēroju konsultācijās šobrīd, kad cilvēki dalās savos pieredzes stāstos. Un reizēm tas ir neapmierinātības cēlonis visam  – neapjausma, ka tiek realizēts cita sapnis/vēlme, bet savējais apputējis gaida. Ko gaida? Kad viņam pievērsīsies!

Manas metodes

Padalīšos ar savām nodoma formulēšanas metodēm, kuras soli pa solim palīdzēja man attīstīt šo spēju radīt savu dzīvi. Līdztekus tam nāca maņas – pamanīt – esmu uz sava ceļa, radot savu dzīvi vai esmu pašplūsmā – realizējot kāda cita mērķi.

  • Rakstot

Es daudz gadus rakstīju vēlmju lapas, formulējot konkrētus mērķus, sajūtas un piedzīvojumus, ko vēlos iemantot un piedzīvot. Vēlmju lapas rakstīju pēc visiem noteikumiem un baudīju to rezonansi savā dzīvē. Mācījos korekti formulēt vārdus un teikumus, kas, izrādās, ir sarežģītāk kā sākumā likās, noslīpēt formulēšanas un izteiksmes māku, līdz tā kļuva plaša bez robežām.

  • Aplicējot

Tad manā dzīvē ienāca kolāžas, kuras aplicēju intuitīvi, paralēli rakstītajām vēlmju lapām.  Vēlāk vēlmju lapas vizualizēju kolāžās, radot papildinājumu tēlos. Aplicējot kolāžas manī raisījās prieka sajūtas. Tādejādi mācījos sajust sevi kontekstā ar bildēm, krāsām un formām. Pati pirmā kolāža mani pārsteidza ar piepildīšanos pirmā mēneša laikā. Un tas ir aizsākums visam, ļauties un uzdrīkstēties sekot savām sajūtām.

  • Zīmējot

Prieku, ko ieguvu radot mandalas, gan ģeometriski sakrālās, gan brīvi zīmētās ar roku, manī stiprināja paļaušanos uz sevi. Tas mani ieveda vēl nezināmā teritorijā, kad attīstīju sevī krāsu izjūtas, uzticēšanos sev ar krāsu radīto burvībai. Mandalu meditācijas prakse, radot uz baltas lapas zīmējumus, ir gluži kā dzīvē radītie notikumi. Attīstot ģeometrisko mandalu zīmēšanas praksi, iemācījos sakārtot domas, atpazīt emocijas un stiprināt iekšējās sajūtas. Tā ir smalka iekšējā iepazīšana. Caur mandalu zīmēšanu atklāju, ka spēju sevi vadīt un atklāju sevī paškoučinga metodes. Strādāju ar savu emocionālo pasauli, domu tīrīšanu, lai radītu sev vēlamos nodomus savai nākotnei.

  • Uzdodot jautājumus

Uz katru jautājumu ir atbilde. Tas ir viens no svarīgākajiem aspektiem. Citiem vārdiem sakot – būs pieprasījums no sevis, būs piedāvājums no dzīves. Apgūstot šo tehniku, attīstīju sevī dziļo funkcionālo sarunu ar sevi – uzdodu sev jautājumus, uz kuriem nāk atbildes dzīvē caur situācijām – esot vērīgai, tās pamanu un pieņemu. Atbildes nāk gan no savām dzīlēm, gan no apkārtējās pasaules. Ar jautājuma uzdošanas māku aizrāvos pašizaugsmes treniņos un koučinga skolā, kad iemācījos ar jautājumu tehnikām vadīt mērķtiecīgu sarunu ar otru personu. To pašu es darīju ar sevi, līdz atklāju tehniku, kas mani attīsta un ļauj pašai sev meklēt atbildes par savu rīcību vai bezdarbību.

Visproduktīvākais jautājums ir – KAS? Šis jautājums ir uzdodams ikvienā situācijā un ir ideāls  jautājuma KĀPĒC? aizstājējs. Pamēģini, ir atšķirība? Protams, vārdu izvēle formulējot jautājumus ir trenējama prasme.

Trenējies!

Jāpiebilst, ka mēs bieži vien zinām, ko negribam, taču nezinām, ko gribam. Citiem vārdiem sakot – noformulēt, ko vēlamies neesam pieraduši. Mūsu dzīvē ienāk tas, ko mēs esam apzinājuši un ko vēlamies! Ja dzīvē nav lielā mērķa vai vispār nav plāna, kas būs apliecinājums tam, ka esam uz īstā ceļa? Kā mēs zinām, ka esam uz sava ceļa, ja nav nodefinēts gala mērķis jeb uzzināts virziens? Kurp doties?

Ieskatam dodu piemērus, par ko var būt nodoma formulēšana:

  • Nodoms par finansiālajiem ienākumiem:

Par lietu iegādi

Par cilvēku piesaisti, domubiedru

Par notikumu ienākšanu mūsu dzīvēs

  • Nodoms par pašrealizēšanos

Par veselību

Par attīstību

Par jaunām iespējām, izdevīgām iespējām

Par notikumu virknēšanos

Par labvēlīgu rezultātu

Būt īstajā vietā un laikā

 

Novēlu ikvienam radīt savu stāstu, savu dzīvi, kas ir apzināta un īsta, baudpilna un prieka pilna! Vēlos lasīt Tavu stāstu par Tavām pieredzēm! Ja vēlies dalīties tajā – sazinies!

Rudīte Nīcgale


PAR AUTORI 

Es esmu pārliecinoša optimiste un entuziaste apgalvojumam, ka tad, kad mēs nodarbojamies ar to, kas mums patīk, mums nekad vairs dzīvē nenākas strādāt. Pēdējo dažu gadu laikā sapratu, kas mani aizrauj un iedvesmo, kas ir mans sirds darbs! Konsultēt, ieteikt, atbalstīt.  Esmu radoša, dalos ar savām zināšanām, esmu kustībā un mani aizrauj viss jaunais!

Mana pieredz Personāla atlases jomā 10+ gadus un prakse biznesa koučinga apmācību jomā 4+ gadus, šīs zināšanas apvienojot radīju konsultāciju telpu – VIP CV, lai sniegtu darba meklētājiem funkcionāli noderīgas zināšanas CV izstrādē.

Esmu radījusi konsultāciju telpu funkcionāliem darba meklējumiem VIP CV. Atbalstu darba meklētājus CV izstrādē. Tāpat sniedzu atbalstošas sarunas strādājošiem, kad iestājās regresa brīži darba dzīvē, piemēram – ir iekšējas svārstības – aiziet vai palikt esošajā vietā? – kā gūt iedvesmu esošajā vidē? – kā viegli aiziet no darba?

Vairāk informācijas www.facebook.com/VIPCV.LV un drīzumā topošajā weblapā – www.vipcv.lv

«

kādas ir tavas domas?

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial