Nevēlamie viesi – toksiskie atkritumi organismā

ATSLODZEI

Toksīnus uzņemam ikdienu ikviens, gan apzināti, gan neapzināti ar gaisu, ūdeni, apģērbu, mazgāšanās un iesmaržošanās līdzekļiem, bet galvenokārt ar pārtiku un domām.

Manuprāt, viens no vērtīgākajiem lēmumiem un ieguldījumiem veselībā,  ir apzināti ieviest savā dzīvē prāta un ķermeņa attīrīšanās laiku. Tautā to mēdz dēvēt par gavēni, kas parasti norisinās agrā pavasarī un ilgst aptuveni 40 dienas. Taču ļoti svarīgi būtu ievērot arī atslodzes laiku rudenī, tādā veidā sagatavot organismu pārejai uz ziemu. Attīrot organismu no nevēlamajiem toksīniem, sagatavojam to nākošajam gadalaikam, lai varam iztikt bez saaukstēšanās gan pavasarī, gan rudenī un ziemā.

Jebkurš organisma atslodzes pasākums prasa sagatavošanos – gan iegūt nepieciešamās zināšanas, pārskatīt krājumus virtuves plauktos un pats galvenais, morāli nobriest šādam solim. Lai tam labāk sagatavotos un mudinātu to darīt ar mani kopā, turpmākos rakstus veltīšu šai tēmai. Šoreiz par toksīniem un pārtikas produktiem, kas organismā rada gļotas un blīvu vidi, un par to, kā tie ietekmē mūsu noskaņojumu un veselību.

Kas ir toksīni?

Šis raksts tapis iedvesmojoties no funkcionālās medicīnas ārsta Dr. Alehandro Hangera, kurš savā ārsta praksē ar Austrumu medicīnas pieeju ievēro un pielieto Rietumu medicīnas atziņas. Viņš ir izveidojis inovatīvu detoksikācijas programmu un kopā ar Amēliju Grīvenu to sīki aprakstījis grāmatā “Attīrīšanās”. Abi norāda, ka toksīns ir kaut kas, kas traucē normālu organisma fizioloģiju un negatīvi ietekmē tā funkcijas. Vienkāršiem vārdiem sakot, tie ir mūsu šūnu atkritumi, kuriem uzkrājoties organismā rodas slimības. Piemēram, kad organisms aiztur urīnskābi, rodas podagra. Podagra ir vielmaiņas traucējumi, kas saistīti ar urīnskābes sāļu uzkrāšanos organismā un to izgulsnēšanos locītavu somiņās, skrimšļos, ausu ļipiņās, nieru kanāliņos un citur. Ir apgrūtināta urīnskābes izdalīšanās caur nierēm un rodas lēkmjveida sāpes, locītavu pietūkums un apsārtums.

Toksīni, kas uzreiz netiek izvadīti un kas turpina cirkulēt asinsritē, drīz tiek ieslēgti audos un pārklāti ar gļotām. Tā mūsu šūnas sevi pasargā no toksīnu negatīvās ietekmes.

Lai arī gļotu uzdevums ir aizsardzība, tās ir tik blīvas un lipīgas, ka pievelk ne tikai slimības, bet arī blīvas un toksiskas domas un emocijas. Patiess ir arī pretējais apgalvojums: blīvas un toksiskas domas un emocijas veicina gļotu veidošanos audos.

“Toksīni organismā izplatās ar asinsriti; tie izraisa kairinājumu visur, kurp vien dodas, tāpēc muskuļu un audu šūnās un tām apkārt veidojas gļotas. Tās ir kā sūklis, kas uzsūc ūdeni, tās paplašina šūnas un “uzpūš”, rezultātā bieži cilvēki izskatās piepūsti un apdulluši.” /Dr. Alehandro Hangers/

Gļotas – kā tās rodas un, kur krājas? 

Ir dzirdēts apgalvojums, ka gļotas ir mūsu organisma toksiskie atkritumi. Par to es guvu izpratni ķīniešu medicīnā un vairāku autoru darbos. Tās ir visur – šūnās, apkārt šūnām, asinīs, iekšējos orgānos un pat mūsu domās. To veidošanās ir dabiska organisma aizsargreakcija uz iekaisumu.

Ja gļotas veidojas degunā, no tām ir viegli atbrīvoties, izšņaucot degunu. Ja gļotas veidojas dziļāk organismā – tās tur iesprūst. Lai tās izvadītu, organismam ir vajadzīgi resursi. Ja ieslēgto toksīnu daudzums ir liels, organisma enerģijas saimniecība tiek vērsta uz to, lai apturētu uzbrukumu. Organisms ir tik aizņemts ieskaujot kairinātājus, ka nespēj pievērsties uzdevumam tos izvadīt.

Tas ir līdzīgi, it kā visi pilsētas atkritumu savācēji būtu nodarbināti atkritumu savākšanā, bet nebūtu vairs neviena, kurš atkritumus varētu izvest”.  /Dr. Alehandro Hangers/

Tam visam vēl pievienojam faktu, ka pārtikas sagremošana un vielmaiņa arī patērē enerģiju, tāpēc pilnam attīrīšanās procesam paliek pavisam maz resursu. Jo vairāk mēs ēdam un našķojamies, jo mazāk enerģijas paliek pāri atkritumu izvešanai. Jo mazāk enerģijas paliek atkritumu izvešanai, jo gļotas aizvien vairāk uzkrājas un nepazūd.

Par laimi notiek arī pretējais! Kad ēdam atturīgi, atturamies uz laiku no pārtikas produktiem, kas mums kaitē, uzņemam uzturvielas, kas veicina detoksikāciju, un sākam nodarboties ar fiziskām aktivitātēm, mēs “saraujamies”. Gļotas tiek atbrīvotas, no toksīniem tiek atdalīts gļotu apvalks un toksīni dodas atpakaļ asinsritē, kur tie tiek neitralizēti un izvadīti. Rezultātā tūska mazinās, acu baltumi kļūst gaišāki, āda tvirtāka, pašsajūta uzlabojās un sāk “kust” arī liekais svars, kuru izraisīja gļotas un ūdens. Ķermenī un prātā atgriežas skaidrības sajūta un vieglums.

Bet! Ne visas gļotas ir sliktas, kā, piemēram, uz zarnu sieniņām ir arī labās gļotas. Tās plānā slānī klāj zarnu sieniņas, kurā mīt zarnu mikroflora. Labajām gļotām piemīt pretmikrobu iedarbība pret sliktajām baktērijām. Tomēr ēdot pārāk daudz grūti sagremojamos ogļhidrātus un piena produktus, tiek veicināta lipīgāku gļotu veidošanās. Šīs blīvākās gļotas daļēji bloķē pārtikas uzsūkšanos un palēnina zarnu darbību.

Aizcietējumi

Kad daļēji sagremotais ēdiens uzkrājas zarnās, sliktajām baktērijām ir vairāk laika aprīt lielāku pārtikas daudzumu. Tās vairojas un izdala arvien vairāk toksisko atkritumvielu, kas padara nejūtīgus nervus, novārdzina muskuļus un palēnina fēču izvadīšanu. Kad fēces resnajā zarnā aizkavējas pārāk ilgi, to toksīni var iesūkties atpakaļ organismā. Tas var izpausties kā galvassāpes, sāpes ķermenī un aizcietējumi. Ja tas ir regulārs stāvoklis, tad aizcietējumi kļūst hroniski. Daļēji tas skaidrojams, ka labās baktērijas, nespēj pretoties slikto baktēriju lielajai armijai, un tiek izvadītas kopā ar vēdera izeju. Prāta nomierināšana, ikdienā veicot elpošanas vingrinājumus (par tiem rakstīšu gavēņa laikā), var dot nozīmīgu atvieglojumu šajā stāvoklī, jo bieži vien tieši dusmas ir aizcietējumu sākotnējais stāvoklis. Mēs reti izbrīvējam laiku, lai attīrītos no toksiskām domām. Jāatzīst, ka ne vienmēr problēmu var atrisināt tikai ar uztura bagātinātājiem un diētu, bet tas jau ir pirmais solis.

Alerģijas

Blīvu produktu pārmērīga lietošana uzturā ir arī viens no biežākajiem alerģiju cēloņiem, tai skaitā sezonālo alerģiju. Kairinot zarnu sieniņas, veidojas tā saucamās “caurās zarnas” jeb alerģisku reakciju pirmavots. Piemēram, sezonālo alerģiju gadījumā, imūnsistēma ir paaugstinātā modrības stāvoklī visa gada garumā. Putekšņi, ko ieelpo mainoties gadalaikam, nereti ir kā pēdējais piliens, kas ieslēdz imūnsistēmu krīzes režīmā. Likvidējot alerģiju galveno cēloni – bojātās zarnu sieniņas, kas uzturēja audus pārlieku stimulētā stāvoklī – rodas iespēja sevi izdziedināt. Uzkrājušās gļotas tiek likvidētas un zarnu sieniņas sāk dzīt.

Blīvie produkti 

Dažādu produktu ietekme uz katru cilvēku var būt atšķirīga, tomēr visbiežāk gļotu veidošanos stimulē kvieši, piena produkti, olas, saldumi, liels gaļas daudzums un pārmērības ar kafiju. Par to biju daudz lasījusi, pētījusi, konsultējusies ar alergologiem un dermatologiem, līdz nolēmu to pārbaudīt pati uz savas ādas vārda vistiešākajā nozīmē. Šie produkti ir:

 • pārsvarā visi miltu izstrādājumi – maize, bulciņas, kūciņas, cepumi, makaroni;
 • piens, siers, biezpiens, paniņas, kefīrs, jogurti, krējums, sviests, kausētais siers, saldējums;
 • olas un izstrādājumi, kuru sastāvā ir olas;
 • cukurs – konfektes, šokolāde un visi citi cukurotie našķīši;
 • kafija – ja tiek izdzerta vairāk nekā viena krūze dienā, tad ir vērts padomāt, vai to nav iespējams aizvietot ar kādu citu dzērienu.

Pārāk liels daudzums šo produktu un to radītie toksīni var izraisīt kairinājumu zarnās. Kad šūnas zarnās tiek kairinātas, tās aizstāv sevi, izveidojot aizsargslāni no lipīgajām gļotām, lai norobežotos no toksiskajām daļiņām. Sākotnēji tas ir iekšējs kairinājums un ārīgi nav redzams un jūtams, bet vēlāk tas var izpausties kā ādas izsitumi, nieze, galvassāpes, niķīgs noskaņojums, caurs miegs, pastāvīgs nogurums un citi simptomi. Uz laiku izslēdzot šos blīvos produktus no ēdienkartes, atjaunojas bojātās zarnu sieniņas un atgriežas organisma dabiskais stāvoklis. To es saucu par izslēgšanas diētu.

Starp citu, tas attiecas ne tikai uz tiem, kuri vēlas atbrīvoties no liekajiem kilogramiem, bet arī tiem, kuri vēlas kādu gramu klāt pie sava svara. Abos gadījumos cēlonis ir meklējams zarnās. Produkti un uztura bagātinātāji, kurus lietojam, vienkārši nespēj pilnvērtīgi uzsūkties, ja zarnu sieniņas ir aizķepušas ar gļotām. Rezultātā tiem, kuri ēd visu un nekas neiet labumā, lielākā daļa no ēdienā esošajām uzturvielām strauji tiek izvadīta laukā. Savukārt tiem, kuri vēlas notievēt, katra nākamā bulciņa smuki krājas pie zarnu sieniņām, pārvēršoties toksīnos un gļotās. Bieži vien cilvēkiem ar lieko svaru tas liekais kilograms nemaz nav tauki, bet gan gļotas. Tāpat ir arī ar hemoglobīnu jeb dzelzs trūkumu organismā. Var gadīties, ka lietotie preparāti neiedarbojas kā plānots, jo vienkārši nespēj uzsūkties.

Runājot par blīvajiem produktiem, vēlos ko svarīgu piebilst! Piemēram, podagras gadījumā piena produktus no organisma nevajadzētu izslēgt, bet ir ieteicamas piena, biezpiena, kefīra u.c. piena produktu un augļu atslodzes dienas. Slimību veicina un pastiprina purīnvielām (kas rada urīnskābi) un olbaltumiem bagāts uzturs, fiziska piepūle un ķermeņa atdzišana. Attīrīšanās ir vajadzīga, taču tā ir jāplāno savādāk. Esmu ļoti pateicīga, ka manā pieredzē gadījās klients ar podagru un es biju spiesta ātri apgūt šīs slimības nianses. Paldies šim kungam par uzticēšanos un ļaušanos!

Pie šī punkta tik vēlos vēl piebilst, ka katrs mēs esam unikāls ar savām un iespējams sev specifiskām kaitēm, tāpēc organisma atveseļošanai ir vēlama rūpīga un individuāla pieeja. Šeit man atkal nāk prātā nesen piedzīvotais gadījums. Kāda sieviete pēc pārciestajām operācijām un lietotajiem medikamentiem vēlējās veikt organisma attīrīšanos, taču ārstējošais ārsts norādīja, ka no līdzšinējā svara nedrīkst zaudēt nevienu gramu. Ja ir kādas nopietnas veselības problēmas, ir jārunā ar savu ģimenes ārstu! Nelecam gluži ar galvu pa priekšu iekšā visā jaunajā un internetā izlasītajā. Sākam ar mazumiņu, novērtējam un novērojam sevi. Tas, ka pirmās trīs dienas pēc atteikšanās no iemīļotajiem produktiem būs “jūras dulla galva”, ir ļoti labs rādītājs. Tātad viss notiek un detoksikācija ir sākusies. Detoksācijas simptomiem gan ir viena varena tēma, par to sīkāk šeit.

Laiks, kad nevēlamajiem viesiem ir jādodas prom

Toksiskums nav slimība vai viens noteikts simptoms. Tas ir šī brīža stāvoklis, par kuru mēs paši esam atbildīgi. Ar to saskaras pilnīgi visi, lai arī sekas var izpausties ļoti dažādi. Vienam tās var būt locītavu sāpes, podagra, citam ādas izsitumi, dažādas alerģijas un ekzēmas, bet vēl kādam garastāvokļu svārstības, nogurums, depresija un dzīvesprieka trūkums. Lai arī esmu izpratusi savu veselību problēmu cēloņus, runāt par toksiskumu vispārīgi man nepavisam nepadodas vienkārši un medicīnas darbiniekiem noteikti būtu ko piebilst. Mēģināju šo apjomīgo un svarīgo jautājumu izstāstīt pa savam, vienkārši un saprotami. Bet, lai labāk izprastu procesus, kas notiek mūsu ķermenī, no sirds iesaku izlasīt grāmatu A. Hangers “Attīrīšanās”.

Mana pieredze rāda: jo vienkāršāks ir ēdiens, jo vieglāk organismam ir to pārstrādāt. Dodu priekšroku sezonāliem un svaigiem produktiem, kuriem ir zināma izcelšanās vai vislabākajā gadījumā audzēju pati – ķirbjus, kabačus, burkānus, bietes, pupas, zirņus, ābolus, saldēju arī ogas un sēnes. Šogad loloju sapni par nelielu siltumnīcu, kur gozēties kādam tomātiņam un gurķim, un jau pavasarī varēšu zaļos smūtijus pagatavot no svaigiem pašaudzētiem spinātiem. Tieši šim notikumam cītīgi krāju un gatavoju kompostu no ikdienā lietojamo produktu atgriezumiem. Taču arī tad, kad man neizdodas ēst tik veselīgi kā gribētos, par to sevi pārāk nenosodu un nepārdzīvoju, bet atbalstu savu organismu, uz kādu laiku izslēdzot nevēlamos produktus vai uztaisu attīrīšanos ar zaļajiem smūtijiem. Par to noteikti pastāstīšu Tev nākošajos rakstos, kad pievērsīšos tēmām par attīrīšanos un gavēni, kā aī par produktiem, kas atbalsta organismu tā funkciju veikšanā!

Lai mierīgs prāts un sirdī prieks, 
Anita ✸

 

 

»

  3 COMENTĀRI

 • Marite

  Ja ir aizcietējumi: pirms ēdiena izdzert 1,2 glāzes ūdens. Līdz 18.00 jādzer daudz ūdens, kamēr vēders normalizējas.
  Kad attīrīšanās: iet vannā ar 250g rupju sāli un 250g sodas.

 • Mārīte Merga

  Atslodzes laikā ļoti ieteicama viscerālā masāža vedera organiem.Pati biju,visiem iesaku.
  Veders,tā ir dzīve,kodols ap kuru viss grozās..Ausis saistītas ar nierem. Acis ar aknām.
  Ar šo masāžu var izārstēt visas slimības.Caur iekšējiem orgāniem tiek veikta ietekme uz locītavām,asinsvadiem,smadzenēm.
  Veders ir svarīgaks par smadzenem.
  Imunitāte atrodas tievajā zarnā!

kādas ir tavas domas?

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial